Özel Güvenlik Şirketi

Güvenlik Şirketleri İstanbul

Özel Güvenlik Şirketi, Özel Güvenlik Danışmanlığı, Güvenlik Risk Analizi, Şantiye Özel güvenlik şirketleri, Part Time Güvenlik Hizmetleri, Gunes Santrali Guvenligi, Ruzgar Santrali Guvenligi.

İstanbul Güvenlik Şirketleri

Yakın Koruma Hizmetleri, Fabrika Güvenliği, Yakın Koruma, Site Güvenliği, Büyükelçilikler Güvenliği, Banka güvenliği, Para ve değerli eşya nakli.

Özel Güvenlik Şirketi

Okul Özel Güvenlik Şirketleri, Site Özel Güvenlik Şirketleri, AVM Özel Güvenlik şirketleri, Güvenlik şirketleri Anadolu Yakası, Nas Güvenlik Fabrika güvenliği, Otel Güvenlik Hizmetleri.

Özel Güvenlik Firmaları

Güvenlik Şirketleri İstanbul Avrupa Yakası, Özel Güvenlik Danışmanlığı, Güvenlik Şirketleri İstanbul, Güvenlik Şirketleri, Güvenlik Hizmeti Şirketler, Özel Güvenlik Firması, Özel Güvenlik Firması İstanbul.

Güvenlik Şirketi, , Güvenlik Şirketleri, Özel güvenlik şirketleri, güvenlik şirketi İstanbul, Güvenlik Şirketleri İstanbul, Güvenlik Firması, Güvenlik .

İstanbul Güvenlik Şirketleri,İstanbul Güvenlik Şirketi,İstanbul Güvenlik,İstanbul Özel Güvenlik Şirketleri
İstanbul Güvenlik Şirketleri

İstanbul Güvenlik Şirketleri

Güvenlik ve emniyet, çok eski çağlardan beri insanların en temel ihtiyaçları arasında yer almıştır. Genel güvenlik, asayiş ve kolluk hizmetleri hiçbir devlet tarafından vazgeçilmesi mümkün olmayan öncelikli görevdir. Bu asli hizmetin varlığıyla devletin şekli arasında bir bağlantı yoktur. Devletin biçimi güvenlik hizmetinin amacı ve fonksiyonu üzerinde belirleyici bir rol oynamaktadır. Toplumların büyümesi, şehir hayatının karmaşık hale gelmesi, devletin liberalleşerek üretim alanından çekilerek özel sektöre bırakması, teknolojinin hızlı bir şekilde ilerlemesi, toplumun gelişmesine paralel suç nitelik İstanbul Güvenlik Şirketi ve niceliğindeki artış karşısında genel kolluğun yükünün artması gibi nedenlerle bazı güvenlik hizmetlerinin özel güvenlik şirketlerince sağlanmasını zorunlu kılmıştır.

Gelişmiş ülkelerde önemli bir sektör haline gelen özel güvenlik hizmetleri ülkemizde genel kolluğun yükünü hafifletip özellikle mal güvenliği ve can güvenliğine olan talebi karşılamaya çalışmaktadır. Güvenlik kavramı, çağımızda toplumların gelişmesi karşısında yeniden ele alınmaktadır. İstanbul Güvenlik Eski iç ve dış güvenlik kavramı artık günümüzdeki İstanbul Özel Güvenlik Şirketleri  güvenlik kavramını karşılamamaktadır. Güvenlik sadece polisiye tedbirler olarak düşünülmemelidir. Ev, iş, okul ve her türlü sosyal ortamlarda arzu edilen faaliyetlerin gerçekleştirilebilmesi için öncelikle güvenli bir ortamın sağlanması zaruridir. Bu da güvenlik kavramının ne kadar geniş bir alanı ilgilendirdiğini ortaya koymaktadır.

özel güvenlik şirketleri istanbul anadolu yakası, güvenlik şirketleri iş ilanlarıbüyük güvenlik şirketleri , güvenlik şirketleri isimleri , en iyi güvenlik firmalarımecidiyeköy güvenlik kurslarıgüvenlik şirketleri isim listesiözel güvenlik şirketleri iş başvurusu

özel güvenlik firmaları listesibüyük güvenlik şirketleri , güvenlik şirketleri iş ilanları, güvenlik şirketleri isimleri , mecidiyeköy güvenlik kursları , güvenlik kursları fiyatlarıgüvenlik kursu fiyatları 2016

güvenlik kursu ücretleri, güvenlik kursu fiyatları 2016 , özel güvenlik kursları kaç ay sürer, güvenlik kursu şartları, güvenlik kursu için gerekli belgelermecidiyeköy güvenlik kursları, güvenlik sertifikası fiyatları 2016 istanbul , secura güvenlik

bayan özel güvenlik iş ilanları anadolu yakası, 12 36 güvenlik ilanları anadolu yakası, 8 saatlik güvenlik iş ilanları avrupa yakası, anadolu yakası güvenlik iş ilanları intokosilahlı güvenlik iş ilanları istanbul anadolu yakası, istanbul anadolu yakası kimliksiz güvenlik iş ilanları, anadolu yakası güvenlik amiri iş ilanları, anadolu yakası güvenlik şirketleri

istanbul güvenliği, olarak türkiyenin bir çok bölgesinde çok iyi derecede hizmet sunmaktayız..

festival- güvenliği
Festival Güvenliği

İstanbul merkezli olarak Türkiye’nin pek çok ilinde çeşitli konser, organizasyon ve güvenlik konularında faaliyet gösteren Nas Güvenlik‘in resmi internet

İzmir Avm Güvenliği
İzmir Otel Güvenliği
İzmir Plaza Güvenliği
İzmir Holding Güvenliği
İstanbul İş Merkezi Güvenliği
İstanbul Site Güvenliği
İstanbul  Villa Güvenliği
İstanbul Konut Güvenliği
İstanbul  Fuar Güvenliği
İstanbul Dershane Güvenliği
İstanbul Cafe Güvenliği
İstanbul Restaurant Güvenliği
İstanbul Hastane Güvenliği
İstanbul Sosyal Tesis Güvenliği
İstanbul Depo Güvenliği
İstanbul Antrepo Güvenliği
İstanbul İnşaat Güvenliği
İstanbul Şantiye Güvenliği
İstanbul Festival Güvenliği
İstanbul Organizasyon Güvenliği
İstanbul Stand Güvenliği
İstanbul Fabrika Güvenliği
İstanbul Market Güvenliği
İstanbul Mağaza Güvenliği
İstanbul Banka Güvenliği
İstanbul Okul Güvenliği
İstanbul Özel Koruma Güvenliği
istanbul- güvenlik-şirketi
İstanbul Güvenlik Şirketi

İstanbul Güvenlik Şirketi

özel Güvenlik Firması olarak biz profesyonel ekibimizle site güvenliği, organizasyon güvenliği, AVM güvenliği, güvenlik risk analizi, villa güvenliği, şantiye güvenliği,  hastane güvenliği, Enerji merkezleri güvenliği, fiziki güvenlik, vb. alanlarda hizmetinizdeyiz.

güvenlik-hizmetleri-istanbul

Hayatini riskte hisseden kisiler için de Yakın Koruma, V.I.P. Bodyguard Services in Turkey, ekibimiz hazır beklemektedir. Güvenlik şirketleri İstanbul Avrupa yakası, Nas Güvenlik kurumsal manada çözümler üretmektedir. Birçok güvenlik firmasının uluslar arası riskinden dolayi hizmet vermek dahi istemediği stratejik güvenlik noktalarına, savaş bölgelerine, sabotaj riski yüksek yerlere özel güvenlik hizmeti verebilmekteyiz. Uluslararasi istihbarat, taktiksel operasyon, anti terör gibi konularda uzman ekibe sahip olmamiz, bize bu riskli bölgelerde özel güvenlik hizmet vermeyi kolaylaştırmaktadırlar. Güvenlik Şirketleri İstanbul Anadolu Yakası, Özel Güvenlik hizmetinizdedir. İstanbul’un tüm bölgelerinde kısa sürede organize olabilme kapasitesi ve yeteneğine haiz olan Özel güvenlik İstanbul’un Kadıköy Güvenlik Şirketleri arasında en kaliteli hizmet vermektedir.

Türkiye’de Güvenlik Sektörünün Lideri Özel güvenlik,  güvenlik şirketi ile ortaklık görüşmelerindedir. Güvenlik Hizmetlerinde 6 yıllık tecrübe.

Özel Güvenlik

İstanbul’da Güvenlik Şirketleri ve Güvenlik Firmaları, Olarak Özel Güvenlik-Yakın Koruma Hizmeti Vermekte Olduğumuz Semt Ve İlçeler:

istanbul-güvenlik-şirketi

Aşağıda yazılan İstanbul’un tüm ilçe ve semtlerinde özel güvenlik şirketi, olarak fiziki güvenlik hizmetleri vermekteyiz. Organizasyon güvenliği yapmaktayız. Arazi ve şantiye güvenliği konusunda Türkiye ve İstanbul da ve aynı zamanda Dünya da bir numarayız.

Güvenlik Şirketleri İstanbul

Ispartakule, Zeytinburnu, Kadıköy, Ümraniye, Kağıthane, Kartal, Sultangazi, Sultanbeyli, Küçükçekmece, Sarıyer, Silivri, Sancaktepe, Şişli, Tuzla, Üsküdar, Zekeriyaköy, Etiler, Bahçeşehir, Boğazköy, Uskumruköy, Gayrettepe, Gebze, Mecidiyeköy, Maslak, Güngören, Gaziosmanpaşa, Fatih, Eyüp, Esenyurt, Bakırköy, Esenler, Çekmeköy, Bahçelievler, Beylikdüzü, Beyoğlu,  Bağcılar, Beykoz, Beşiktaş, Avcılar, Çatalca, Bayrampaşa, Başakşehir, Maltepe,  Ataşehir , Pendik, Arnavutköy, Adalar, Büyükçekmece.

İstanbul  Avm Güvenliği
İstanbul Otel Güvenliği
İstanbul Plaza Güvenliği
İstanbul Holding Güvenliği
İstanbul İş Merkezi Güvenliği
İstanbul Site Güvenliği
İstanbul  Villa Güvenliği
İstanbul Konut Güvenliği
İstanbul  Fuar Güvenliği
İstanbul Dershane Güvenliği
İstanbul Cafe Güvenliği
İstanbul Restaurant Güvenliği
İstanbul Hastane Güvenliği
İstanbul Sosyal Tesis Güvenliği
İstanbul Depo Güvenliği
İstanbul Antrepo Güvenliği
İstanbul İnşaat Güvenliği
İstanbul Şantiye Güvenliği
İstanbul Festival Güvenliği
İstanbul Organizasyon Güvenliği
İstanbul Stand Güvenliği
İstanbul Fabrika Güvenliği
İstanbul Market Güvenliği
İstanbul Mağaza Güvenliği
İstanbul Banka Güvenliği
İstanbul Okul Güvenliği
İstanbul Özel Koruma Güvenliği

 

Özel Güvenlik Şirketi İstanbul
Özel Güvenlik Şirketleri

İstanbul’da Güvenlik Şirketleri

İstanbul da güvenlik şirketleri,
HAVUZ KADROSU AÇIKLAMALAR
NAS Personel:
NAS Güvenlik Kontrol Hizmet Teklifinin verilmesinin ardından,
NAS Her 15 günde bir rutin olarak verilen gazete ilanları ile oluşan personel havuzundan yararlanılarak
NAS Hali hazırda mülakatı yapılmış, eğitimi tamamlanmış beklemede olan personele geri dönülerek personel temin edilebilecektir.
NAS TÜM BÖLGELER İÇİN PORTFÖY GELİŞTİRME- DEĞERLENDİRME SİSTEMİ

NAS PERSONEL DEPARTMANI ve ÖZLÜK İŞLEMLERİ

NAS da güvenlik İşe başlayacak olan kişilerin, işe başlamadan 1 gün önce SSK İl Müdürlüğü’ne sigortalı işe giriş tescilleri yapılır.
NAS da İşe başlatılan Güvenlik Görevlileri’ ne çalıştıkları dönemde her 3 ayda bir, bir şirket üst Yöneticileri tarafından ”Açık Sistem Performans Değerlendirmesi” yapılır. Değerlendirilen Güvenlik Görevlileri değerlendirme sonuçlarını bilir ve Değerlendirme Formları’ nu imzalarlar. NAS Bu değerlendirme sonuçları İnsan Kaynakları Müdürlüğü’ ne iletilir ve burada yapılan çalışmalar sonucunda şirket ortalaması altında kalan Güvenlik Görevlisi olur ise İnsan Kaynakları Müdürlüğü tarafından bağlı oldukları Operasyon Müdürlüğü’ ne ve Koordinatörlüğe bildirilirler. Şirket ortalaması altında kalan Güvenlik Görevlileri “kırmızı kodla” kodlanırlar ve 3 kırmızı kodu olan Güvenlik Görevlisi hakkında karar verilmesi için ilgili Koordinatörlük bilgilendirilir.
NAS Çalışan Güvenlik Amirleri ve Güvenlik Görevlileri belirli periyodlarla Danışmanlık Hizmeti aldığımız konusunda uzman bir Psikolog ile grup ve gerekli görülürse tek olarak görüştürülür.
NAS insan Kaynakları Müdürlüğü’ nde çalışan Uzmanlar tarafından 6 aylık periyodlarla tüm projeler gezilerek “Çalışanının Memnuniyeti“ değerlendirilir. Çalışanlarla birebir görüşmeler yapılarak problem yaşadıkları konular var ise belirlenir ve Genel Müdür’ e raporlanır. Tüm projeler gezildikten sonra Genel Müdür, Operasyon Müdürlükleri ve İnsan Kaynakları Müdürlüğü’ nün dahil olduğu toplantılarla Güvenlik Görevlileri’ nin belirttikleri sorunlar teker teker tartışılarak çözüm yolları bulunur.
DİSİPLİN KURULU

DİSİPLİN KURULUNUN GÖREVLERİ
Amaç :
NAS Disiplin kurulu görevde kusuru ve ihmali görülenlerle, yasa, tüzük, yönetmeliklerinin ve şirket kararlarının emrettiği ödevleri uygulaması zorunlu kıldığı hususları yerine getirmeyenlere ve yasakladığı işleri yapanları cezalandırmak üzere disiplin kurulu oluşturulmuştur.
Uyarı – Kınama – Ücret kesim cezası – İş akdi feshi

NAS ACİL DURUM PROSEDÜRLERİ
TALİMATLAR

PROSEDÜRLER
Araç Giriş Noktası Prosedürleri:

ARAÇ GİRİŞLERİ:

Giriş noktasına gelen her araç ‘’ araç altı tarama aynası ‘’ ile kontrol edilecektir.
Personal araçları

İçinde sadece personel varsa ve şüpheli bir durum algılanmamış ise serbestçe geçiş yapabileceklerdir.
Araçta personelden başka, yabancı (lar) bulunuyorsa bu kişilere ziyaretçi talimatları uygulanacaktır.

Personel Araçları İçin Şüpheli Belirtiler:
* Tanınan araç, tanınmayan sürücü
* Açık, hasarlı kaputlar.
* Sürücünün bilgisi olmaksızın araç altına saklanacak materyal.
Şüpheli belirti görülmesi halinde aracın geçişine izin verilmeyecek ve şüphenin giderilmesine yönelik soru ve kontroller yerine getirilecektir. (Burada kontrol edilmesi gereken husus, personel aracına kendi bilgisi haricinde bir müdahele ile bomba yerleştirilip, yerleştirilmediğidir

Ziyaretçi araçları

Araçlar şüpheli belirtilerine uygun olarak, (ayrıntıya girmeden) genel bir göz kontrolü yapılacak ve şüpheli bir belirtiye rastlanmadığı takdirde aracın içindeki kişiler genel kontrol çerçevesinde (yaya statüsünde) kontrol edilecektir.
Hakkında şüpheli belirti bulunmayan veya giderilen araçlar otopark’a yönlendirileceklerdir.

Ziyaretçi Girişleri

AMAÇ :. Bu prosedür binaya gelen ziyaretçileri kabul etme metodunu açıklar

TANIM :
a) Ziyaretçi kuruluş personeli olmayan kişidir. Bunlara temizlik (taşeron firma) elemanları, kuryeler, yemek şirketi, kamu görevlileri vb. elemanlar da dahildir.
b) Kuruluş personeli olduğu halde binada çalışmayan kişiler de ziyaretçi statüsündedirler.
TALİMATLAR
ü Ziyaretçinin kontrolü araçlı ya da yaya olarak araç giriş noktasına yaklaşması ile başlar.
ü Güvenlik Görevlisi şüpheli belirti görmesi halinde diğer güvenlik görevlisinin dikkatini çekecektir.
ü Güvenlik görevlileri “görünüş ve davranış” şüpheli belirtileri tespit etmezlerse ziyaretçilere herhangi bir soru sormayacaklardır. Yoğunlukları elverdiği ölçüde , nazikce ‘’Yardım önerisi’’ ile yaklaşmak suretiyle ( sadece kuruluşa gelen kişilerle değil çevrede beklemekte olan kişilerle de’) sözlü irtibat kurarak şüpheli belirti taraması yapmalıdırlar.(Aktif seçme) Bu şekilde kuruluştaki güvenlik sisteminin ne kadar etkili ve her an hazır olduğu mesajı güçlü bir şekilde verilmiş olacaktır.
ü Önlenmesi en güç olan eylemlerden biri olan bombalı intihar saldırısı riski karşısında da en etkili davranış biçimi şüpheli kişilerle muhtemel hedefine mümkün olan en uzak noktada iletişim kurulmasıdır. Bu şekilde eylemci için belli bir mesafade iken harekete geçmek anlamsız kılınabilir. Güvenlik görevlisi kişiye karşı tehditkar bir tavırla yaklaşmadığı sürece eylemci bu eyleminden vazgeçebilir.
FİZİK KONTROL NAS (ARAMA)
Ziyaretçilerin kendileri ve eşyaları ayrı ayrı kontrol edilecektir. Önce kişinin kontrol edilmesi esastır. Zira eşyaların kontrolü sırasında tespit edilecek riskli bir materyalin açığa çıkması kişinin mücadeleye girmesi ile sonuçlanabileceğinden, eşyalarının aramasından önce kendisinin “temizlenmiş” olduğundan emin olunmalıdır.
Ziyaretçiye, giyim eşyaları hariç taşımakta olduğu bütün eşyaları kontrol masası üzerine bırakması nazik bir dille istenecektir. Örneğin ;
“Güvenlik gereği, lütfen, ÇANTANIZI (paket olabilir) ve ÜZERİNİZDEKİ TÜM METAL EŞYALARINIZI masa üzerine bırakırmısınız.
NAS güvenlik

Özel Güvenlik Şirketi

Özel Güvenlik Firmaları

Nas Özel Güvenlik ve Koruma Hizmetleri AŞ.,

Kendine özgü sistemi uygulamak suretiyle; Şirketler, Kamu Kurum ve Kuruluşları gibi tüzel kişiler ve gerçek kişilerin kendilerini, yakınlarını ve korumaya değer haklarını güven altında hissetmesini sağlamak, maddi ve manevi değerlerini güvence altına almak amacını şiar edinmiştir.

Misyonumuz; Daima yaratıcı ve yenilikçi, müşterilerine hizmet vermekten zevk alan, ekip çalışmasına inanan, alternatifler sunan, teknolojik gelişmeleri takip eden, müşterilerimizin ekonomik menfaatlerini de gözönünde bulunduran, planlı ve programlı hizmetler sunmak.

Vizyonumuz; Emniyeti sağlamak için en iyi yol olan ; Bir katmanlı bir savunma oluşturmak, projelerin gerçekleşmesinde sürdürülebilirlik, etkililik, toplumsal sorumluluk, cesaret, katılımcılık, şeffaflık, paylaşıma açıklık, gönüllülük, işbirliği, etik gibi değerleri tüm aşamalarda gözeterek sorunların çözümüne somut katkılar yapan, ölçülebilir sonuçlar üretmek.

Konsolosluk Güvenliği

Elçilik ve Konsolosluk güvenliği profesyonel ve uluslararası diplomasi gözetilerek ele alınması gereken önemli ve hassas bir konudur. Büyükelçilikler ve konsolosluklar fiziksel güvenlik standartlarının korunmasının zorunlu olduğu diplomatik yerler olup, uluslararası ilişkilerde yabancı ülkenin ilk olarak temsil edildiği yerlerdir. Türkiye’deki konsolosluklar genel olarak Ulusal Güvenlik (Polis – Jandarma) kuvvetleri tarafından korunsa da bazı ülkeler ön güvenlik tedbiri amacıyla özel güvenlik şirketleri ile de korunabilmektedir. Bununla birlikte, Konsolosluk özel güvenlik hizmetleri; Değişken tehditler, gelişen teknoloji ve değişen milletlerarası ilişkilerin sürekli güncel tutulması ve bu parametrelere göre sürekli takip edilmesi gereken bir hizmet türü olup, güvenliğin sürekli geliştirilmesi ve bu konuda uzmanlaşılmış olması şarttır. Fiziki güvenliğin, elektronik güvenlikle desteklenmesinin şart olduğu Elçilik güvenliğinde yetersizlik veya bilgisizlik telafisi mümkün olmayan zararlara neden olabileceği gibi ülkeler arasındaki ilişkilerin bozulmasına dahi neden olabilecek büyük bir riskler taşır.

Bu nedenle Nas Güvenlik olarak alelade güvenlik önlemleri ile değil, sürekli güncellenen ve yenilenen bir özel güvenlik hizmeti anlayışını benimsemekteyiz. Zira konsolosluk özel güvenliği, diğer branşlara nazaran son derece taktiksel ve uzmanlık gerektiren bir branştır.

Nas Güvenlik  konu hakkında “Kriz simülasyonu” ve “beklenmedik durum planlaması” içeren Acil Eylem Planlaması (EAP) [Emergency Action Planning (EAP)] ve “Terörle Mücadele Yardım Programı” (TMYP) [Anti-terrorist Assistance Program (ATA)] içeren iki alanda da uzman bir şirkettir.

Güvenliği tehdit edebilecek sabotaj veya terör taktikleri statik kalmayabilir. Örneğin bir bombalama eylemi hem fiziksel hem de medyanın dikkatini çekmek için yapılabilir. Terörist faaliyetleri mutlaka yüksel güvenlik riski olan biyolojik veya nükleer yıkım tehdidi anlamına gelmez. Biz, elektrik, doğalgaz, su sistemleri, bilgisayar altyapısı ve telekomünikasyon sistemleri için olası orta düzey saldıları da risk gurupları içinde değerlendirir, rehin alma olayları ve protesto gibi halk hareketlerini de gözönünde bulundururuz.

Büyükelçilikler ve konsolosluklar aslında bilinen tehditlerin her türü hakkında hedef olabilirNas Güvenlik  tarafından elçilik güvenliği için fizibilite ve risk analizi yapılırken, tesisin geniş alanı dahil olmak CPTED unsurları (fiziksel tesisin kendi tasarımı = Crime Prevention Through Environmental Design), jeopolitik zeka, fiziksel erişim ve gözetim sistemleri, yürütme-koruma, bombalamaya karşı savunma, felaket planlama ve tepki, terörle mücadele husuları korunan konsolosluğun tabi olduğu hukukun ve uluslararası hukukun öngördüğü gerekliliklere dikkat edilir.

Şirketimiz 1999 tarihli güvenli Büyükelçilik inşaatı ve USA Terörle mücadele yasası hakkındaki Inman raporu çerçevesinde yabancı tesisin dışındaki yapısal ve fiziki güvenlik önlemlerini de değerlendirir. Bunlardan bazıları:

  • Konsolosluğun bulunduğu sokaklar ve kontrolsüz alanlar için 100 metrelik mesafelerde patlamalara karşı binanın korunması imkanı,
  • Silahlı (intihar saldırısı dahil) veya Silahsız yaya saldırganların caydırılması için tırmanması zor çitler ve yüksek duvarların varlığı,
  • Bomba yüklü ve infilak amacıyla gelen araçları önlemek için Anti-ram bariyerleri,
  • Şoka dayanıklı inşaat teknikleri ve malzemeleri kullanılıp kullanılmadığı, tesisin betonarme veya çelik konstrüksiyon olup olmadığı ve patlamaya dayanıklı pencere kullanılıp kullanılmadığı

gibi parametreler risk tehditleri ve dış güvenlik tedbirleri kapsamında değerlendirilir.

Nas Güvenlik, Elçilik ve Konsolosluk özel güvenlik hizmetlerinin sağlanmasında görevlendirdiği personele çeşitli oryantasyon eğitimleri verir. Görevlilerimize, Konsolosluk binalarında uygulanacak kurallar için standart meslek içi güvenlik eğitimi (yangın,sabotaj,acil tahliye vs.) ile birlikte en azından patlayıcılar için temel bilinçlendirme eğitimi, şüpheli davranışları (insanlar ve araçlar için), kalabalık kontrolü ve turnike, x-ray, metal kapı dedektörleri gibi geçiş sistemlerinin gözetimi ve yönetimi dersleri verilir.

Konsolosluk dış mekanlarında özel güvenlik hizmeti verilirken ortaya çıkabilecek bazı sorunlar ve standartlarımız şunlardır (Yazımızda diğer risk ve sorunlar özellikle anlatılmamış olup, amacımız kötüniyetli kişilerce belirlenecek güvenlik zaafiyetlerine neden olmamaktır);

  1. 1.Dil sorunları: Gerek konsolosluk görevlileri ile anlaşabilme ve koordine olabilme ve gerekse Yabancı uyruklu elçilik ziyaretçileri ile özel güvenlik görevlilerinin anlaşabilmesi için Nas Güvenlik olarak öncelikle Konsolosluğun tabi olduğu ülkenin diline hakim personel çalıştırılmaya gayret edilir. Eğer bu özellikte görevli bulunamıyorsa, tercihan İngilizce bilen personel seçilir. ( 5188 sayılı yasaya )
  2. 2.Görevlinin Dış Görünümü ilgili sorunlar: Elçilik ya da konsolosluk kültürünü veya güvenlik seviyesini belli eden üniformalar isteyebilir. özel güvenlik mevzuatımızın izin verdiği standartlarda üniforma giyilmesi zorunludur.
  3. 3.Standardizasyon sorunu: Her bir konsolosluğun kendi ülkesine ve iç hukukuna göre güvenlik anlayışı bulunmakta, tam bir standarttan söz etmek mümkün değildir. Örneğin ABD konsolosluklarında güvenlik önlemleri üst düzey iken diğer bazı ülke konsolosluklarında bu kadar sıkı önlemlerden söz etmek mümkün değildir. Buna basit bir örnek vermek gerekirse Amerika Birleşik Devletleri elçiliğine cep telefonu, fotoğraf makinesi vb. elektronik aletler ve hatta yiyecek sokmak yasaktır. (Diğer ülkelere ait konsolosluk kurallarını güvenlik nedeniyle belirtmemekteyiz.)
  4. 4.Malzeme sorunu : Elçilik erişim kontrolü, CCTV veya yangın sistemleri kullanılıyorsa bunların özel güvenlik hizmetleri ile koordinasyonun sağlanması bazen o ülkenin gizlilik anlayışına ters düşebilir. Ancak Nas Güvenlik personeli, her ne suretle olursa olsun, çalıştığı konsolosluk ile ilgili gizli bilgileri gizlilik anlaşması gereğince tamamen sır olarak saklamayı garanti eder.

» Konsolosluk Güvenliği hakkında

 

Banka Güvenliği

Nas Güvenlik, risk haritası oluşturduğu bankalara güvenlik için en etkin korumayı sağlayarak, etkili banka güvenliği tesis etme konusunda deneyimli ve uzman bir güvenlik şirketidir. Firmamız banka şubelerinde alınması gereken güvenlik önlemleri üzerinde gerekli danışmanlık ve güvenlik hizmetini tecrübeli güvenlik görevlileri eşliğinde verir. Nas Güvenlik, Bankaların Destek Hizmeti Almalarına Ve Bu Hizmeti Verecek Kuruluşların Yetkilendirilmesine İlişkin Yönetmelik  madde 4-4 gereğince;


 5188  sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun kapsamındaki özel güvenlik şirketlerinin bankalara sağladıkları her türlü nakit, kıymetli evrak ve kıymetli maden gibi kıymetli malları güvenlikli şekilde toplamak, saymak, dağıtmak ve teslimini sağlamak, gerektiğinde muhafaza etmek, otomatik vezne makinesi gibi makineleri açmak, kapamak ve tekrar hizmete sokmak, kapalı mühürlü para çantalarının teslim veya tesellüm işlemi gibi hizmetler ile benzeri hizmetler”, bankacılık destek hizmeti niteliğinde olup, 5188 sayılı yasaya göre, elemanlı güvenlik, güvenlikli kıymetli mal taşımacılığı, yakın koruma, alarm izleme gibi “Güvenlik hizmetleri” vermektedir.

§ATM güvenliği

§Soygunlara karşı alınması gereken önlemler

§Olası tehlike fark edildiği taktirde yerinde ve gerekli hareket tarzları

§Müşteri seçimi,  uygunsuz  müşteri tespiti

§Şubeler veya Bankalar arası Güvenli Para Taşımacılığı

Holding Güvenliği

Proje kapsamı içerisindeki alanların, gözetim ve denetimini yapmak, olası yasa dışı saldırılara karşı korumak, acil durumlarda müdahale etmek, tesis içinde etkin devriye sistemi ile giriş – çıkış kontrollerini ve güvenlik sistemleri operatörlüğü el dedektörleri vb. prosedürler dahilinde yapmak, devriye yapılarak bina içerisinde sistemli bir güvenlik ağı kurar.

Site ve konutlar için gerekli tüm güvenlik tedbirlerinin alınması, giriş çıkışlar kontrollü bir şekilde sağlanarak sistemli bir çalışma sistemiyle insanların yaşadıkları mekanlar daha güvenli ve huzurlu hale getirilir.

Holding yönetimlerinin talepleri doğrultusunda, güvenli ve huzurlu bir yaşam alanı oluşturmak için gerekli planlama ile elektronik ve fiziki güvenlik önlemlerinin alınmasını sağlayarak, uygulama yapılan mesken’ in aynı zamanda prestijini arttırır seçkin bir yaşam alanı haline gelmesini sağlarız.

 

Bunlar;

 

Giriş ve Çıkış Kontrolü

CCTV Kontrolü

Otopark Düzenleme

Devriye hizmetleri

Çalışanların kontrolü

İş takibi ve Ziyaret İçin gelenlere Refakat

Kayıp ve Kaçakların Önlenmesi

Bina ve tesisin Risk Analizi

Koruma ve Güvenlik Planı

Mağaza Güvenliği

Alışveriş merkezleri güvenlik açısından öncelikli yerlerdir.Alışveriş merke- zi güvenliği yönetimi bir şehrin yönetilmesi gibi önemli ve önceliklidir.

Nas Güvenlik; güvenliğini üstlendiği Alışveriş Merkezi projelerinde sorumlu olduğu alan dahilinde güvenlik süreçlerinin belirlenen prosedür ve talimatlara uygun işleyişinden sorumlu olmaktadır.

Müşterisinin kaliteli hizmet almasını sağlamak NAS GÜVENLİK ‘nin temel görevleri arasındadır.

Günün yirmi dört saati mevcut güvenlik hizmet ve sistem faaliyetlerinin prosedürlere uygun nitelikte yürütülmesi, olası aksaklık ve olayların raporlanması sorumluluklarını taşır.

Call Now ButtonTıkla Ara