Adliye güvenliği ve Adalet Sarayı güvenlik hizmetleri konusunda uzman bir şirket olan Nas Güvenlik , Yargısal alanlar olan Adliyeler ve müştemilatları ile mahkeme salonları ve tüm Adli birimlerin güvenliğini yasa dışı olaylara karşı deneyimli özel güvenlik görevlilileriyle  5188 sayılı kanun  çerçevesinde korur.Adalet hizmetlerinin yürütüldüğü yerlerde genellikle Polis tarafından sağlanan güvenlik, son zamanlarda özel güvenlik firmaları tarafından sağlanmaya başanmıştır.

Bunun nedeni Emniyetin yoğun işyükünü hafifletmek ve polis memurlarına asli işlerini yapabilme imkanı sağlamaktır. 5188 sayılı yasanın özel güvenlik şirketlerine verdiği hak ve yetkiler Adliye Güvenliği hizmetinin de güvenlik firmalarınca yapılabileceği yönündedir. Örneğin Beşiktaş İstanbul Adliyesi, Çağlayan Adliyesi güvenlik şirketleri tarafından korunmakta olup, benzer adliyelerde özel güvenlik hizmeti alımı önümüzdeki günlerde artacaktır.

Daha önce Adliye giriş-çıkışlarını kontrol eden polis, bu görevini risk oranı yüksek duruşma ve halk hareketleri hariç özel güvenlikçilere devretmiştir.

eşya depolama eşya depolama
Call Now ButtonTıkla Ara