Alarm İzleme Merkezi

Nas haber alma merkezi İzinsiz giriş, soygun, yangın, su baskını, sabotaj, vb. olayları elektronik gözlem yoluyla anında tespit ve müdahale olanağı sağlayan ve 7 gün 24 saat hizmet veren  Alarm İzleme Merkezi (AİM), alarm sistemlerini takip dışında, görüntü aktarımı, araç ve personel izleme gibi çağdaş hizmetleri de sunabilecek düzeyde ve İçişleri Bakanlığı’nın öngördüğü formatta oluşturulmuştur. Avrupa Birliği ülkelerince genel olarak benimsenen güvenlik konsepti standartlarına haizdir. Alarm sistemlerinin sadece sesli ikaz vererek lokal bazda çalışma prensipleri, günümüz koşullarının gerektirdiği beklentileri karşılayamamaktadır.

 

Alarm İzleme Merkezi (AİM) bu düşünceden hareketle, güvenlik ve alarm sistemlerinin, dijital görüntü aktarımıyla bir merkezden izlenerek,

– Alarmın Geldiği Bölgeyi,Alarmın Doğruluğunu,Alarmın Mahiyetini -soygun -saldırı -sabotaj -yangın -su baskını -gaz kaçağı.

 

Olası cihaz arızalarını ve elektrik kesintilerini anında tespit ve müdahale olanağı sağlayacak, 7 gün 24 saat hizmet verecek şekilde düzenlenmiştir.

 

 

AİM’de kullanılan dijital görüntü kaydı aktarımı sayesinde, yanlış alarm durumlarında gereksiz zaman ve enerji kaybı engellenmekte ve isteğe bağlı olarak çevre gözetleme hizmeti verilmektedir. Merkez ayrıca telsiz, personel ve araç takip sistemleri gibi çağdaş hizmetleri de sunabilecek kapasitededir.

Alarm İzleme Merkezi (AİM) Sistemi, gerektiğinde genişleme olanağı taşımakta ve uluslararası standartlarda çalışan her türlü alarm panelini destekleyerek sistemleri izleme hizmeti verebilmektedir.

Soygun ve sabotaj alarmı, yangın alarmı, gaz kaçağı alarmı, su baskını alarmı, panik ve tehdit alarmları, sağlık alarmları Alarm İzleme Merkezi tarafından değerlendirilmektedir.

Alarmınızı devreye almayı unuttuğunuz zaman Nas Güvenlik sizin için evinizdeki alarmınıza bağlanır ve uzaktan kurma işlemini gerçekleştirir.

Sizin evinizi düşünmeden tatilinizin, seyahatinizin güzel geçmesi için 365 gün 24 saat görevdedir. Kurulan Geniş Alan Kapalı Devre TV Sistemi ile tüm Türkiye’ de alarm gelen bölgelerdeki kameralardan görüntüler alınmakta ve olay anı incelenmektedir.

365 gün / 24 saat kesintisiz izleme hizmeti veren Alarm Merkezi, eğitimli personeli ve teknolojik donanımları ile abonelerinin güvenliğini eksiksiz şekilde sağlanmaktadır.